ASTC Triathlon West Asian Championships: Cześnik trzecia

W zawodach ASTC w Bahrajnie brało udział 20 zawodników oraz 9 zawodniczek. Wśród nich nie zabrakło polskiego akcentu. Na starcie stanęła Maria Cześnik.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Rosjanin Vladimir Turbayevskiy. Przekroczył linię mety z czasem 57:32. Tym samym wyprzedził Hiszpana Romarica Forquesa (57:49) oraz rodaka Viacheslava Vasileva (58:08). Wśród kobiet zwyciężyła Jocelyn Daniely Brea Abreu. Reprezentantka Hiszpanii pokonała trasę w czasie 01:05:28. Podium uzupełniły Ukrainka Yuliya Yelistratova (01:05:56) oraz Maria Cześnik (01:07:29).

Zakończenie sezonu

Polka część pływacką pokonała w 10 minut i dwie sekundy. To był najlepszy czas wśród kobiet. Następnie przejechała trasę kolarską w 36:03. Ostatni etap rywalizacji Maria Cześnik przebiegła w 19:28. Tym samym jedna z najlepszych polskich zawodniczek kończy sezon startowy 2019 miejscem na podium.

Gratulujemy oraz życzymy udanych przygotowań do kolejnego sezonu.